Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Borsa Neden Düştü ? Ne Yapmalıyım Şimdi?

Paylaş

Neler Okuyacaksınız?

Borsa Düştü

Evet değerli arkadaşlar Borsa İstanbul satışla başladı. Ancak satışlar derinleşirse onun teknik analiz bölümünde görürüz . Sat sinyali yandı şimdi. Tabii ki teknik analize göre de hareket ediyoruz ayrıca temel analize göre de hareket ediyoruz. Ekonomik havadis ve verilere de göre hareket ediyoruz. Eğer ekonomik hava hadisler de iyiyse 8100 lere de geçebileceğimiz belirtmiştim.

 

Borsa Neden Düştü? Borsa Bugün Neden Düştü

 

Şimdi değerli arkadaşlar Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen haberlerde Powel en son TÜFE ve ÜFE verisi Amerika’dan yatay geldiğinde Powel oldukça güvercin konuşmuştu inanılmaz güvercindi. Hatta 2024 yılı içerisinde faiz indiriminden bahsetti ve piyasa yani 100 tane analistin 70 tanesi Mart ayına kadar kesinlikle bir faiz indirileceği tahmininde bulundu. Ben ise hatta çok daha iyimserdim. 2024 yılının Aralık ayına kadar en azından bir 0.25 bas puan faiz indirim olacağını söylemiştim. Ancak 2023 yılının Aralık ayına kadar gelmedi bu iddiamı kaybettim. Mart ayına kadar bir faiz indireceğini eminim fakat yine de ekonomik verileri tabii insanoğlu bilemeye biliyor. Çünü kolay bir projeksiyon değil. 350 milyonluk gelişmiş bir ekonominin projeksiyonunu evinizin salonundan oturup tahmin etmek kolay iş değil. Bunlar sadece birer fikir. Ancak ben eğer FED faiz indirirse veya FED faiz indirmeye başlarsa makas değişimi olacağına inanıyorum.  Günlük hareketlere çok fazla bakmayın. Evet bugün borsaya baktığımızda günlük hareketlerde şöyle değerli arkadaşlar: Satışları görüyoruz .

 

Borsa İstanbul altında da var altında niye düştü. Onu da anlatacağız altındaki düşüşü de anlatacağız arkadaşlar baskılandığı toparlanıyor gibi % 1’e yakın düşüş var 7718 şu an şöyle baktığımda arkadaşlar Ereğli’de % 3.64 bu da Çelik fiyatlarındaki sanım hrc fiyatlarındaki vergilerin askıya alınmasıyla ilgili. Herhalde bir hem Avrupa Birliği hem de Amerika ile ilgili haberler vardı onları okudum enkada bir düşüş var Türk traktörde % enerjisa’da % şişe yatayda negatif Hatta daha negatif de toparlandı. Sabancı Holding’de % 5’e varan bir düşüş var arkadaşlar Türk Telekom ve wespe toparlanma var vestel’e çok şiddetli vurdular. Yeniden vestel’i 46 liralara kadar getirdiler arkadaşlar. Gerçekten Vestel inanılmaz noktalarda Yani şöyle baktığınızda tahtacısı çok acımasız olduğunu düşünüyorum arkadaşlar Ford oto da yatayda negatif bankalarda satış var.

 

Borsa Ne Olacak ?

 

Ben arkadaşlar 2024’e düşüş olacağını düşünüyorum.Ancak böyle kolay kolay düşmeyecek bu enflasyon daha uzun vadeli olabilir yani toparlanma Türkiye’de beklenenden daha uzun süre alabilir enflasyonda o yüzden yani e şimdi bu da ne demek yani bu şimdi.Biz diyoruz ki Hem fed’den bir faiz indirimi olacak hem de Türkiye bir dezenflasyon süreci yani enflasyonda şiddetli bir geri çekilme yaşayacak işte bunları birleştirdiğimiz zaman bir hikaye oluşturabiliriz hikaye oluşturduğumuz zaman da borsada iyi yerlere gelebiliriz Türkiye O zaman ucuz olduğu fark edilir fonlar tarafından .Ancak bugün dediğimiz gibi bugün ne oldu tam o dediklerimizin tam tersi açıklamalarda geldiğimiz dedi ki hayır dedi .Kazın ayağı öyle değil Türkiye’deki toparlanma O Kadar Kolay olmayacak Sadece faiz arttırmayla bitmeyecek bu iş .uzun süreler al olur bu hoş bir rapor olmadı. Tabii güzel bir rapor olmadı E tabii FED bölgesel başkanları dedi ki faiz de inmeyecek öyle kolay düşünmeyin filan gibilerinden açıklamalar yapınca bizim tutunmaya çalıştığımız iki tane dal Tabii koptu şimdi Tabii ki şimdi Önemli olan asıl olan arkadaşlar herkes her şeyi söyleyebilir burada ben de bir şeyleri söyleyebilirim Önemli olan Siz beni de dinliyorsunuz Piyasayı da görüyorsunuz piyasanın durumunu da görüyorsunuz işte şöyle şöyle olursa böyle böyle olur diyoruz ama o dediklerimiz olmayabiliyor.düşünceler sadece sohbet niteliğinde olup yatırım tavsiyesi değildir.

 

 

Bol kazançlar dilerim

 

 

 

     


Borsa Neden Düştü ? Ne Yapmalıyım Şimdi? BENZER İÇERİKLER
Borsa Neden Düştü ? Ne Yapmalıyım Şimdi? YAPILAN YORUMLAR